Bądź na bieżąco

hotelsystems.pl

Bez wizy na Białoruś

Odwiedź białoruską część Puszczy Białowieskiej

Potrzebny jedynie paszport


Do przygotowania dokumentacji uprawniającej do przekroczenia granicy, potrzebny jest jedynie paszport, o ważności min. 3 miesięce.  Przepustki uprawniające do przekroczenia granicy, przygotowywane są przez przez recepcję Hotelu Białowieski, we współpracy ze stroną białoruską. Czas pobytu na Białorusi możliwy jest do 3 dni, obejmuje obszar Brzeskiej Strefy Turystycznej z miastem Brześć, obszar Puszczy Białowieskiej z sąsiednimi powiatami Prużańskim i Kamienieckim. Turyści przebywający na Białorusi nie powinni opuszczać Brzeskiej Strefy Turystycznej, pobyt dłuższy niż 1 dzień wymaga rezerwacji noclegu po stronie białoruskiej.

 

Pośrednictwo w organizacji przepustki


Gościom hotelu / turystom przebywającym w Białowieży planującym samodzielny wyjazd do białoruskiej części Puszczy Białowieskiej proponujemy usługę pośrednictwa w załatwieniu przepustki oraz polisy ubezpieczeniowej. Warunkiem uzyskania przepustki jest zakup 4 usług turystycznych o wartości 28,5 RUB (ok. 55 PLN), czyli Biletów wstępu do Muzeum Tradycji Ludowych, Muzeum Przyrody, wolierów ze zwierzętami i siedziby Białoruskiego Dziadka Mroza. Opłatę za powyższe usługi turystyczne należy wnieść po przekroczeniu granicy w punkcie informacji turystycznej (możliwa płatność kartą kredytową lub w rublach białoruskich). Przepustki oraz polisy ubezpieczeniowe przesyłamy drogą elektroniczną na wskazany adres e-mail. Istnieje również możliwość odbioru ich w recepcji Hotelu Białowieski. Dokumenty te – wraz z paszportem - należy okazać przy przekraczaniu granicy.

 

Koszt organizacji przepustek - 120 zł/os 

Koszt ubezpieczenia NNW i KL - 20 zł/os

Koszt ewentualnego transferu Białowieża – przejście graniczne Grudki oraz transferu powrotnego z granicy do Białowieży – 30 zł od 1 osoby

 

kontakt:  85 681 20 22

Po białoruskiej stronie Puszczy

 

Państwowy Park Narodowy „Puszcza Białowieska” położony jest na zachodzie Republiki Białoruś, w granicach województw: grodzieńskiego i brzeskiego. Zajmuje 87,36 tys. ha. Centrum administracyjne parku znajduje się we wsi Kamieniuki, ok. 60 km od Brześcia. W Parku istnieje muzeum przyrodnicze, w którym są pokazane eksponaty większości zamieszkałych w Puszczy zwierząt i rosnących na terytorium puszczy roślin, a także otwarte woliery ze zwierzętami i całoroczna siedziba parku Dziadka Mroza- ukryta głęboko w Puszczy. Turystom są proponowane piesze, konne, rowerowe oraz samochodowe szlaki turystyczne. Baza noclegowa to trzy hotele, dwa komfortowo urządzone domki położone w malowniczych miejscach puszczy, oprócz tego m.in. sauna, restauracja, w której można degustować potrawy narodowe, również dziczyznę.

Wycieczka dla grupy pod opieką pilota

 

Program wycieczki


 

8.15  -  Wyjazd z hotelu na przejście graniczne Grudki – Piererow w Puszczy Białowieskiej. Odprawapaszportowo-celna, przejście pieszo granicy polsko-białoruskiej. Spotkanie z białoruskim przewodnikiem. Wycieczka BUS-em po Puszczy Białowieskiej.

Czas wycieczki – ok. 8 godzin

 

W programie zwiedzania:

  • - Jezioro Ladzkie – krótki postój
  • - Woliery ze zwierzętami
  • - Muzeum Przyrodniczo-Leśne
  • - Sosna „Olbrzymia”
  • - Siedziba „Białoruskiego Dziadka Mroza” – zwiedzanie, możliwość zakupu pamiątek
  • - Carski trakt” ( wykonana w okresie rządów cara Rosji
  • Aleksandra III droga Prużany – Białowieża. Droga obecnie jest oznakowana carskimi herbami ) - w trakcie zwiedzania czas wolny na zakupy
  • - Muzeum Tradycji Ludowych wraz z poczęstunkiem „regionalnym alkoholem”


Ok. godz. 16.30 – 17.00 - powrót na przejście graniczne Piererow - Grudki, przekroczenie granicy. Odebranie grupy i odwiezienie do Hotelu.

 

Świadczenia zawarte w cenie

 


 

Opiekun – przewodnik z jęz. rosyjskim,

Usługi przewodnickie na Białorusi,

Transport BUS-em na trasie Białowieża – granica - Białowieża

Transport BUS-em na Białorusi,

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( woliery, Muzeum, siedziba Dziadka Mroza,Muzeum Tradycji Ludowych)

Ubezpieczenie NNW i KL,

Organizacja specjalnych bezwizowych przepustek


*uwaga hotel nie ponosi odpowiedzialności za świadczenia leżące po stronie białoruskich służb granicznych.
* program ma charakter umowny i może ulec zmianie

 

Cena:  290 zł od osoby - pilot sam dokonuje płatności 10 rubli na granicy

***Minimalna ilość uczestników wycieczki - 10 osób. Przy mniejszej ilości osób Hotel zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki.

 

 

W celu wzięcia udziału w wycieczce, prosimy o przesłanie na adres: marketing@hotel.bialowieza. pl, skanu dwóch pierwszych stron paszportu ( format.Pdf albo jpg) oraz dowodu wpłaty kwoty 290 zł na konto:  Nature Travel s.j, Białystok, Bank PEKAO SA O/Białystok, Nr konta : 84 1240 1154 1111 0000 2148 4498  wraz z adnotacją: „ wycieczka grupowa na Białoruś" i podaniem nazwisk osób biorących udział w wycieczce oraz jej daty. 

 *Prosimy pamiętać, że nie jest możliwe przekroczenie granicy na podstawie dowodu osobistego. 

Wyjazd dla osób indywidualnych - bez pilota

 

Organizacja wyjazdu obejmuje


 

• Przygotowanie dokumentacji uprawniającej do przekroczenia granicy

• Ubezpieczenie na okres całego pobytu na terenie Białorusi

• Transport z hotelu Białowieski do przejścia granicznego Białowieża- Pierierow i transport powrotny do hotelu Białowieski

 

 

 

 

Orientacyjny program wyjazdu


 

8.30  -  wyjazd z Hotelu Białowieski do przejścia granicznego Białowieża – Pierierow - przekroczenie granicy

 

10.00  transport autokarem białoruskim ( opłata za transport zawarta w pakiecie) do miejscowości Kamieniuki. W pakiecie zawarty jest  bilet wstępu do miejscowego Muzeum Parku Narodowego , dalsze zwiedzanie - na własną rekę.

* Istnieje możliwość wykupienia w Kamieniukach dodatkowej wycieczki autokarem do siedziby Dziadka Mroza, autokar wyjeżdża z parkingu w Kamieniukach i wraca na Parking w Kamieniukach.

 

17.00   - powrót autokarem białoruskim  do przejścia granicznego, Pierierow - Białowieża , przekroczenie granicy.


18.00 – transport i powrót do hotelu Białowieski

 

Koszt wyjazdu: 170 zł od osoby

 

W celu wzięcia udziału w wyjeździe, prosimy o przesłanie na adres: marketing@hotel.bialowieza. pl, (tel. 85 681 20 22) skanu dwóch pierwszych stron paszportu ( format.Pdf albo jpg) oraz dowodu wpłaty kwoty 170 zł na konto:  

Nature Travel s.j, Białystok, Bank PEKAO SA O/Białystok, Nr konta : 84 1240 1154 1111 0000 2148 4498  

wraz z adnotacją: „ wyjazd na Białoruś" i podaniem nazwisk osób biorących udział w wyjeździe oraz jej daty.  

*

Prosimy pamiętać, że nie jest możliwe przekroczenie granicy na podstawie dowodu osobistego. 

 

Chęć uzyskania przepustki turystycznej uprawniającej do wjazdu na teren Brzeskiej Strefy Turystycznej jest równoznaczna z wyrażeniem przez Państwa zgody na przekazanie danych osobowych, w postaci imion i nazwisk, numeru paszportu oraz daty urodzenia, do państwa trzeciego, nieobjętego Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. L119 str. 1) z dnia 27 kwietnia 2016 r. W myśl Art. 49  pkt. 1 lit. b) tego rozporządzenia, hotel nie gromadzi i nie przetwarza danych przekazanych w związku z realizacją usługi w sposób inny niż przekazanie ich białoruskiemu operatorowi turystycznemu, firmie GPU NP „Byaloviezhskaya Pushcha”, a/g Kamieniuki, rejon Kamieniecki, Województwo Brzeskie, Białoruś. Hotel nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne dalsze przetwarzanie danych osobowych przekazanych na Białoruś.

Hotel Białowieski
Conference, Wellness & SPA
ul. Stoczek 218 B
17-230 Białowieża
recepcja: 85 681 20 22 marketing, konferencje: 85 744 43 80
po godz. 20:00 prosimy o kontakt pod nr tel. 605 352 436